Шукайте драгу

Багато живе кум Хвесько! Двоповерховий будинок повен квартирантів (одна кімната — тридцять карбованців на місяць), гараж з машиною, дача...

— А як він пригощає!

Кум Микита, згадуючи вечерю у Хвеська, проковтнув слинку. Чого тільки не було на столі: і смажена качка, і заливна риба, ще й поросятко з яблуками! А вина, горілки й самогону — на любий смак... Що й казати — добре живе Хвесько.

Жінка пішла від цього нероби, ледацюги, браконьєра та п’янички. Так взяв собі молоденьку Варку. Як квіточка в садку нова господиня. І її, як і Хвеська, не тягне до роботи. Наловлять рибки, молода продасть, вип’ють удвох. Кум віднесе пляшки, продасть — похмеляться. Достигнуть помідори в городі — і знову-таки продасть, кілька місяців є за що жити. Не життя — казка І спи досхочу, і їж, і пий, і гуляй.

— Не можу я працювати, хворий — відказує Хвесько куму, — і ноги крутять, і руки ламає, і спина болить. Та й куди я піду? Немає для мене роботи. Я не вчений.

— Чи тобі не соромно, Хвесь? Скрізь будівельники потрібні. Читай газети: потрібні, потрібні, потрібні... Тобі що, на мармурі висікти «Потрібні робочі»? Та з твоїми золотими руками...

— Ні, любий куме Микито! Не вговоряй мене, не вийде. Мені й так непогано жити. Та ще зараз я надумав таку штуку! Тобі тільки й скажу, бо кум рідний. Тож слухай. Знаєш ти, в якому місті живеш? Вчив історію? Тут проходив Кримський шлях. А запорізькі козаки нападали на татар і відбирали в них награбоване. Деякі бідолахи були на човнах. Багатьох потопили з усім добром. Хоч моя Варка і вчилась поганенько, але про це слухала уважно на уроці. Ну так от, всі ці скарби лежать на дні нашої річки. Микито, друже, треба прочистити дно річки — і ми мільйонери. Але потрібна драга. Можливо, доведеться й пірнати... Але я вже все приготував. Це я беру на себе.

— Так ти ж хворий?

— Не смійся, не смійся наді мною! Я задумав, значить, зроблю! Тільки де взяти драгу? Така дрібниця! Де ж взяти драгу?!!

Хвесько задумується, кладе сп’янілу голову на стіл, засинає... йому сняться драга, скарби, багатство.

Скачать в формате rtf
Скачать в формате pdf